Praznično voščilo

Spoštovane in spoštovani, drage in dragi,

leto je naokoli in čas je, da se spomnimo na nekaj mejnikov. Dobili smo novo vodstvo ZGS, organizirali 23. Zborovanje slovenskih geografov, obeležili 100 let stanovskega delovanja, prejeli državno odlikovanje Red za zasluge, sodelovali z našimi društvi in osrednjimi geografskimi ustanovami pa še mnogo zgodb smo skupaj ustvarili.

Hvala vsem, ki ste s svojim delom pomagali krepiti ugled slovenske geografije doma in v tujini, posebna zahvala pa gre vsem prostovoljcem v vodstvih Društva mladih geografov Slovenije, Društva študentov geografije Maribor, Društva učiteljev geografije Slovenije, Geografskega društva Gorenjske, Geografskega društva Maribor, Ljubljanskega geografskega društva, vseh komisij in Zveze geografov Slovenije.

V prihajajočih prazničnih dneh vam želim notranji mir, vonj in okus čudovitih domačih potic ter iskrene objeme in poljube z vašimi dragimi. V letu 2023 pa bodite bogati s SREČO, ki naj vam pomaga uresničiti čimveč tega, kar si želite.

Srečno v imenu Izvršnega odbora Zveze geografov Slovenije, Aleš Smrekar, predsednik