Zveza geografov Slovenije je prejela državno odlikovanje

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je ob stoletnici društvenega delovanja odlikoval Zvezo geografov Slovenije, za raziskovalno in izobraževalno delo ter prispevek k slovenski narodni zavesti, z redom za zasluge. Odlikovanje je priznanje znanstvenoraziskovalnemu in didaktičnemu delu slovenskih geografinj in geografov v zadnjih stotih letih.

Slovesnost ob vročitvi odlikovanja je potekala v predsedniški palači 9. novembra 2022. Več o dogodku si lahko preberete na spletni strani Predsednika Republike Slovenije (povezava na novico).

Odlikovanje je bilo podeljeno na pobudo Oddelka za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, Oddelka za geografijo Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem, Oddelka za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Geografskega inštituta Antona Melika ZRC SAZU.

Foto: Daniel Novakovič/STA
Foto: Matija Zorn in Boštjan Rogelj