Simpozij GIS-i v Sloveniji

Zveza geografov Slovenije je v sodelovanju z Geografskim inštitutom Antona Melika Znanstvenoraziskovalnega centra Slovenske akademije znanosti in umetnosti, Oddelkom za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, Fakulteto za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani in Zvezo geodetov Slovenije v torek 27. septembra 2022 organizirala 16. bienalni simpozij Geografski informacijski sistemi v Sloveniji z naslovom SEDANJOST IN PRIHODNOST

Na 16. bienalnem simpoziju so se srečali raziskovalci, strokovnjaki, pedagogi, uporabniki in proizvajalci GIS iz cele Slovenije. Med njimi so vodilne niti držali v svojih rokah naši kolegi geografi, tako v organizacijskem kot tudi v vsebinskem smislu, kar dokazuje, da si geografije ne moremo predstavljati brez GIS-ov in tudi ne obratno. Predavatelji so predstavili najnovejše stanje na področju, izmenjali izkušnje poseben poudarek posvetili tudi 30-letnici simpozija in pregledu razvoja geografskih informacijskih sistemov. Zbrane udeležence je nagovoril tudi predsednik ZGS Aleš Smrekar.