9. kongres EUGEO

Deveti kongres evropskega združenja geografskih društev EUGEO je potekal od 4. do 7. septembra v Barceloni. Kongres je organiziralo Katalonsko geografsko društvo, v sodelovanju s Fakulteto za geografijo in zgodovino Univerze v Barceloni (Facultat de Geografia i Història – Universitat de Barcelona) in Inštitutom za katalonske študije (Institut d’Estudis Catalans). Po uradnih podatkih se je kongresa udeležilo več kot 750 udeležencev iz 48 držav. Slovensko geografijo smo zastopali Matija Zorn, Matjaž Geršič in Boštjan Rogelj. V okviru kongresa je potekala tudi letna skupščina EUGEO, katere član je Zveza geografov Slovenije. Na skupščini je bil sprejet nov statut združenja, hkrati je bil potrjen načrt dejavnosti za naslednji dve leti. Prihodnji kongres EUGEO bo potekal septembra 2025 na Dunaju. EUGEO pa bo dejavna tudi na kongresu Mednarodne geografske zveze v Dublinu leta 2024.