Dobitnik Bohinčeve nagrade za leto 2022 je Ambrož Černe

Zveza geografov Slovenije je podelila Bohinčevo nagrado za leto 2022 Ambrožu Černetu za magistrsko delo z naslovom Geolokacijska igra kot način revitalizacije kozolcev v Zgornjesavski dolini, ki jo je izdelal pod mentorstvom red. prof. dr. Irme Potočnik Slavič (Oddelek za geografijo Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani).

Magistrsko delo je dosegljivo v repozitoriju Univerze v Ljubljani: Geolokacijska igra kot način revitalizacije kozolcev v Zgornjesavski dolini

Zveza geografov Slovenije vsako leto podeli Bohinčevo nagrado za najboljšo raziskovalno nalogo s področja geografije ter tako spodbuja kakovost znanstvenoraziskovalne dejavnosti študentov do zaključene 2. bolonjske stopnje izobrazbe. Bohinčevo nagrado podeli študentom za individualne ali skupinske samostojne raziskovalne naloge, ki so izdelana v času študija do zaključene druge bolonjske stopnje.

Čestitamo v imenu Izvršnega odbora Zveze geografov Slovenije